Ford v sklopu pobud za zagotavljanje varnega delovnega okolja za svoje zaposlene izdeluje zaščitne maske za obraz in vizirje
Proizvodnja osebne zaščitne opreme že poteka v Fordovih obratih v Nemčiji, Romuniji, Španiji in Veliki Britaniji. Tako bodo zagotovili, da za naslednji teden načrtovani Fordov ponovni zagon proizvodnje v večini glavnih obratov za proizvodnjo vozil in motorjev, ne bo povečal svetovnega povpraševanja po tovrstni opremi.
“Hočemo, da bodo naši proizvodni obrati pripravljeni in naše osebje zaščiteno – a smo pri tem tudi odločeni, da to ne bo zmanjšalo dostopa do potrebne varnostne opreme za vse, ki se borijo z obvladovanjem krize zaradi pandemije COVID-19,” je povedal Rene Wolf, direktor proizvodnje pri Fordu Evropa.
Podjetje načrtuje povečanje obsega proizvodnje za ponovno obnovitev evropskega poslovanja v polni meri, za zagotavljanje zaščitnih mask za Fordove zaposlene po vsem svetu pa jih bodo izdelovali tudi v obratu v ZDA.
Proizvodnja mask
V Fordovem obratu v Duntonu v Veliki Britaniji so za obvladovanje izziva namestili dva nova, posebej za ta namen izdelana stroja, s katerima lahko zagotovijo 60 do 90 zaščitnih mask za enkratno uporabo na minuto. Tri ekipe s po deset zaposlenimi bodo maske izdelovale v treh izmenah 24 ur na dan.
“Odziv vseh sodelujočih pri vzpostavljanju in zagonu teh strojev v tako kratkem času je bil naravnost osupljiv,” je povedal Chris White, vodja tehničnega centra v Duntonu, Ford Evropa. “Stroja smo kupili od kitajskega podjetja in ekipa Forda Kitajska je delala brez prestanka, da so pripravili pošiljko in zagotovili vse potrebno za preprosto namestitev in začetek uporabe strojev. Samo nekaj tednov po začetku projekta smo že poskrbeli za zaščito našega osebja.”
Proizvodnja vizirjev
V Fordovem centru za hiter razvoj prototipov v Merkenichu v Nemčiji bodo v prihodnje poskrbeli za serijsko proizvodnjo vizirjev za celotno regijo. Ekipa uporablja lastne stroje za oblikovanje z vbrizgavanjem, z njimi pa bodo vsak dan izdelali do 5000 vizirjev, namenjenih za zaščito v vseh Fordovih obratih v Evropi.
V Valencii v Španiji Fordovi inženirji s 3D-tiskanjem izdelajo 300 vizirjev na dan, 5500 vizirjev pa so že podarili zdravstvenemu osebju. Podarili bodo še 1500 vizirjev, ekipa pa bo nadaljevala s proizvodnjo za uporabo v lastnih obratih.
Vizirje izdelujejo tudi v Craiovi v Romuniji. Za Fordove zaposlene in lokalno omrežje trgovcev so že izdelali približno 10.000 vizirjev. Tamkajšnja ekipa čaka še na ustrezne certifikate romunskih oblasti, da bodo vizirje podarili tudi bolnišnicam in drugim ustreznim ustanovam.
Pobuda za izdelavo zaščitnih mask in vizirjev je del Fordovega Projekta Apollo, globalnega prizadevanja za zagotavljanje osebne zaščitne opreme, sodelovanje pri lokalnih in državnih pobudah ter za povečanje razpoložljivosti ventilatorjev – vse to bo pomagalo preprečiti širjenje bolezni COVID-19.