Po tem, ko so zdravniki ugotovili, da ima raka, je bil Mike Butler presenečen nad postopkom, skozi katerega so šli bolniki med zdravljenjem – obenem pa je videl priložnost, da ga izboljša s prakso iz obrata za proizvodnjo avtomobilov, v katerem je zaposlen, in zagotovi njegovo bolj uglajeno izvajanje. V sodelovanju s kolegi iz Fordovega obrata za sestavljanje vozil v Kölnu je Butler, sicer direktor nadzora kakovosti, z ekipo po raziskovanju predlagal nekaj sprememb, ki jih zdaj uvajajo v najverjetneje največji ustanovi na področju zdravljenja raka v Evropi.
Medtem se je sodelovanje razvilo v dvosmerni pretok idej, saj je bolniško osebje slavnega Centra za integrirano onkologijo v sklopu kölnske univerzitetne bolnišnice posredovalo svoje izkušnje na področju uporabe velikih količin podatkov, ki bodo Fordu pomagale pri raziskavah vozil prihodnosti.
“Pet let sem prebil v bolniških sobah in razmišljal, kako bi lahko bolnikom olajšal življenje,” je povedal Butler, ki je trenutno v fazi remisije po zdravljenju raka na debelem črevesu. “Pravi trenutek razsvetljenja je nastopil, ko sem ugotovil, da bi bilo možno veliko sistemov za zagotavljanje brezhibnega delovanja v avtomobilskih proizvodnih obratih uporabiti v bolnišnici. Zdaj smo z izmenjavo idej znatno izboljšali zdravljenje bolnikov, obenem pa nam bo pomagala pri načinih transporta v prihodnosti. Bolj ko sodelujemo, več sinergij odkrivamo med našim delom pri Fordu in izzivi, s katerimi se srečujejo pri raziskovanju raka.”
Leta 2008 so medicinskemu osebju prvič predstavili napredne tehnologije in učinkovite postopke, ki so obratu za proizvodnjo Ford Fieste v Kölnu pomagali, da postane eden najučinkovitejših avtomobilskih proizvodnih obratov na svetu. Ekipa 10 do 15 Fordovih inženirjev se je srečevala z administratorji v bolnišnici, pa tudi z bolniki, medicinskimi sestrami in zdravniki, kar je privedlo do razcveta sodelovanja.
Barvne črte na zidovih in tleh osebju, bolnikom in obiskovalcem zagotavljajo boljšo orientacijo in poskrbijo, da je zdravljenje hitrejše in manj stresno; veliki zasloni olajšajo komunikacijo med ključnimi zaposlenimi v zdravstvu. Ekipa je predlagala tudi prilagodljive sobe z odstranljivimi pregradami namesto togih traktov in fiksnih bolniških oddelkov. Vse našteto je na obstoječem oddelku že prispevalo k 30-odstotnemu izboljšanju pretoka bolnikov.
Zdravstvene ekipe iz bolnišnice Fordu svetujejo glede postopkov, s katerimi snujejo in razvijajo povsem različne pristope za premagovanju raka. Podjetje zdaj ta način razmišljanja zunaj okvirov uvaja v načrtovanje vozil prihodnosti in novih tehnologij.
“Medicina je znanost, ki se ves čas spreminja, majhne spremembe pa lahko imajo velik vpliv na življenja bolnikov,” je povedal prof. dr. Michael Hallek, član medicinske ekipe, ki je zdravila Butlerja. “S Fordovo pomočjo so nam uspele velike izboljšave, ki bodo še vrsto let koristile pri zdravljenju bolnikov. Obenem pa upam, da bodo nekatere naše metode Fordu pomagale pri razvoju mobilnosti, ki nas čaka v prihodnosti.”